Honlap Iskola Hírek, események
Hírek, események PDF Nyomtat Email
Írta: Csőke Attila   
2016 február 15., hétfő 14:55

Országos elődöntőn a tomajmonostorai tornász csapatok

Debrecenben rendezték meg az országos Diákolimpia elődöntőjét 2016. március 12-én. Három csapattal képviseltük iskolánkat. A III.-IV. korcsoportban lány csapatunk a 10. helyen végzett. Az I. korcsoportban a fiú csapatunk az előkelő 2. helyet szerezte meg. A III.-IV. korcsoportban a fiú csapatunknak bronzérem került a nyakába. Mindkét fiú csapat sikeres szereplésével kiérdemelte, hogy az országos döntőben szerepelhessen Budapesten.

Kiss János, Sághy Judit


 

Tornászaink sikerei a Diákolimpia megyei döntőjén

Szolnokon rendezték meg a lányok megyei döntőjét, ahol Bakó Cintia, Bodnár Réka, Bukta Petra, Kovács Tamara Nelli, Magyar Vivien alkotta tomajmonostorai csapat ezüstérmet szerzett. Tiszafüred szervezte a fiúk megyei döntőjét, ahol az I. korcsoportos csapat ezüstérmes lett. A csapat tagjai: Kovács Márk, Mezei Balázs, Gál Attila, Kun Attila, Kasza Hunor. Egyéni összetett versenyben Mezei Balázs III. helyezést ért el. IV. korcsoportban csapatunk bajnok lett, aranyéremmel térhetett haza Mazug Attila, Ludvig János, Takács Dániel, Mészáros Sándor, Fazekas Márton, Pap Miklós. Egyéni összetett versenyben Mazug Attila lett a legeredményesebb, I. helyezést ért el. Takács Dániel III. helyen végzett. Csapataink ezekkel a szép eredményekkel kiérdemelték, hogy 2016. március 12-én rész vegyenek a Diákolimpia országos elődöntőjén Debrecenben. Gratulálunk a sikereitekhez, nagyon büszkék vagyunk rátok. További kitartó munkát és jó felkészülést kívánunk az országos elődöntőre!

Kiss János, Sághy Judit


 

„Mátyás tudósai”

2016. február 17-én iskolánk diákjai is részt vettek a Szolnokon megrendezett „Mátyás tudósai” megyei rajz-, szavaló- és angol nyelvi versenyen. Az ez évi témakör a természettel kapcsolatos volt: olyan munkák, amelyek a természet szépségéről, szeretetéről, az ember és a természet barátságáról szóltak. Ahogy minden évben, úgy idén is sikerült egy dobogós helyet megszereznünk: Mazug Attila, 8. osztályos tanulónk korcsoportjában 3. helyezést ért el Szabó Lőrinc Ima a gyermekekért című versének előadásával. A versenyen a többi korcsoportban is zömében az élmezőnyben jártunk:

szavalóverseny:

Mazug Gréta Laura (3. osztály) 10. hely felk.: Katonás Lilla
Mazug Anetta (5. osztály) 5. hely felk.: Katonás Lilla
Magyar Veronika (5. osztály) 6. hely felk.: Katonás Lilla
Szomor Csenge Lilla (6. osztály) 9. hely felk.: Katonás Lilla
Bodnár Réka (7. osztály) 5. hely felk.: Szathmári Norbert
Mazug Attila (8. osztály) 3. hely felk.: Szathmári Norbert

 

angol nyelvi csapatverseny: 6. hely, felk.: Szathmári Norbert

Bukta Petra (7. osztály)
Csoó Kitti Noémi (8. osztály)
Győri Sándor Tamás (7. osztály)
Szakácsi Attila (8. osztály)

 

rajzvereseny:

Márkus Amanda (6. osztály) 11. hely felk.: Mátyus Éva
Tar Linda (6. osztály) 11. hely felk.: Mátyus Éva

 

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítőknek! Reméljük, jövőre még több diák vesz részt a megmérettetésen nagyszerű eredményeket felmutatva.

Szathmári Norbert


 

ISKOLANYITOGATÓ FOGLALKOZÁSOK A LEENDŐ ELSŐSÖKKEL

Kedves Szülők!

2016.02.22-én tartottuk első iskolanyitogató foglalkozásunkat.
A kisgyermekek jól érezték magukat a tanító nénik által szervezett játékos foglalkozáson, melyet a szülők is megélhettek.
Intézményünk szellemileg önálló, alkotó közösség, amelynek egyaránt fontos pillére a gyermek, a pedagógus, a szülő.
Gyermekeink nem csupán jól érzik magukat, de tudásban és emberi erényekben is gazdagodnak.
Ennek egyik legfőbb garanciája a kiválóan felkészült nevelőtestület.
Az a közösség, ahova gyermekük kerül, egész életre meghatározó lesz. Minden tájékoztatónál fontosabb a személyes meggyőződés. Látogassák meg iskolánkat, jöjjenek el hozzánk 2016. március 21-én 1400 órakor kezdődő második Iskolanyitogató foglalkozásra:

 

Kedves leendő első osztályosok!

Közeleg a beiratkozás ideje!

Szüleiddel együtt várunk iskolánkba egy ismerkedős délutánra
2016. március 21 - én  14 órai kezdettel az
iskolanyitogató foglalkozásunkra!

 

 

 

Helyszín: Tomajmonostorai Általános Iskola
5324 Tomajmonostora, Széchenyi út 59.
Elérhetőség: 06-59/356-324

Tisztelettel:    Gyulainé Turó Melinda    
tagintézmény - vezető

 

 

Oktató – nevelő munkánk:

Az oktatás nyolc évfolyamon történik, jelenleg délután 6 napközis csoport működik.
A tanítási napokon 715 –től 1600 –ig biztosítunk felügyeletet.
Iskolai tevékenységünk során megvalósul a kulcskompetenciák fejlesztése, a modern személyközpontú,interaktív, tapasztalati tanulásra alapozó  tanulásszervezési eljárások, módszerek alkalmazása.

Eredményeink:

- a tanulók szeretnek iskolába járni, jól érzik magukat
- jól teljesítenek  járási, megyei sőt országos tanulmányi és sport versenyeken, vetélkedőkön
- tanulóink eredménye az országos kompetencia méréseken folyamatosan javul
- színvonalas rendezvényeink által a településen elismerést vívunk ki
- pályaválasztás során tanulóink az 1-helyen megjelölt intézménybe nyertek felvételt
- pályázatok által 2010 óta folyamatosan fejlesztjük intézményünk infrastruktúráját:
(kulturált, gyermekbarát, modern tantermek, gyarapodó IKT eszközök, fejlesztő játékok, sporteszközök)
A jövőre vonatkozóan is több megvalósulás előtti tervünk van: tornaterem építés, iskolabővítés: tantermek kialakítása, udvari játékok korszerűsítése, pihenőpark kialakítása, sportpálya korszerűsítése, számítógéppark bővítése.

Ahhoz, hogy nevelőmunkánk sikeres legyen, folyamatos kapcsolattartás szükséges a szülői házzal. Kérjük a kedves Szülőket, legyenek jó partnereink!


 

Bocskai - Vénkert Kupa 2016
Országos Tornaverseny

Bocskai Vénkert Kupa 2016

Országos tornaversenyen vettek részt tanítványaink 2016. február 6-án Debrecenben. A IV. korcsoportos fiúk 4. helyezést értek el. A csapat tagjai: Takács Dániel, Mazug Attila, Ludvig János, Pap Róbert, Mészáros Sándor, Fazekas Márton, Törőcsik Árpád. A felkészítésüket Kiss János végezte. A versenyen a IV. korcsoportos lányok is eredményesen szerepeltek, a 9. helyet szerezték meg. A csapat tagjai: Bodnár Réka, Magyar Vivien, Magyar Dorina, Bukta Petra, Bakó Cintia Dóra,Kovács Tamara Nelli. Felkészítőjük Sághy Judit.

Utoljára frissítve 2016 március 21., hétfő 09:48
 
Copyright © 2024 Tomajmonostora Község Önkormányzata. Minden jog fenntartva.
A Joomla! a GNU/GPL licensz alá tartozó szabad szoftver.
Magázó magyar verzió: Varanka Zoltán - NovoPortal
 

e-Ügyintézés

 

Pályázati eredmények

ÉAOP-5.1.2/D-2-09-2009-0013 Csapadékvíz elvezetés

Integrált Közösségi és Szolgáltató Tér

Magyarország.hu